wtorek, 1 kwietnia 2014

Zmiana jest możliwa - edukacja może być fajna. :)

Ostatni tydzień spędziłem, prowadząc szkolenia w ramach projektu Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej, realizowanego w Tarnowie. 8 grup szkoleniowych, liczących po dziewięciu nauczycieli, 4 dni z każdą grupą. Świetnie przygotowana do szkoleń Fabryka Przyszłości. No i mój fantastyczny zespół trenerski, który pracując niemal bez przerwy przez dwa tygodnie, po 12 godzin dziennie, ani na chwilę nie stracił fasonu i uśmiechu na ustach. Na efekty tej kombinacji nie musieliśmy długo czekać. Grupa projektowa na facebooku wypełniła się takimi wpisami (wymazałem nazwiska, żeby nie podawać danych osobowych):

Niektórzy byli ostrożni, ale pełni nadziei.


Inni na bieżąco eksperymentowali:


Jestem dumny z tego, co udało nam się zrobić. Cieszę się, że poznałem kolejnych, fantastycznych nauczycieli, którym się chce i którzy widzą swoją pracę jako misję. A przede wszystkim daje mi to poczucie nadziei i tego, że zmiana w polskiej edukacji jest możliwa. Nie jest łatwa - ten projekt wymagał sporej ilości pracy. Chapeau bas dla zespołu Stowarzyszenia "Miasta w Internecie", który go powołał do życia. Zmiana nie jest też szybka - przygotowania trwały miesiącami. Ale jest możliwa i realna. I mam także nadzieję, że trwała. :)

Nota bene, to dopiero początek projektu LDC - od kwietnia, wyszkoleni przez nas nauczyciele zabiorą się za testowanie innowacyjnych scenariuszy lekcji, które później będą rozpowszechniane po szkołach w całym województwie małopolskim. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz